Hayvan yetiştiricilerine verilen yem desteği devam ediyor

Hayvan yetiştiricilerine verilen yem desteği devam ediyor

Gaziantep'te küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerine Şahinbey Belediyesi tarafından verilen 10 bin ton yem desteği dağıtımı devam ediyor.


Daha önce de çiftçiye, yem, buğday, arpa, mercimek tohumu, zeytin-fıstık fidanı gibi destekler veren Şahinbey Belediyesi, 10 bin ton yem desteğiyle çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Vermiş olduğu destekleri çiftçinin ayağına götüren Şahinbey Belediyesi Almalı Mahallesi’ndeki (köy) hayvan yetiştiricilerine yem dağıtımı gerçekleştirdi.

Almalı Mahallesi meydanında düzenlenen törende konuşan Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesi’nin her alanda önemli çalışmalara ve projelere imza attığını belirtti.

Gıda ve hayvancılığın önemine dikkat çeken Şahin, “Özellikle pandemi sürecinde güçlü kalabilen güçlü olabilen, üretebilen devletler ayakta kalabiliyor. Özellikle tarım alanında girdi maliyetlerini düşüren bu projeler ülkemizin kalkınmasında önemli katkılar sunuyor. Şahinbey Belediyemiz pandemi sürecinde lojistik anlamda ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmamızda bize çok yardımcı oldu. Çocuklarımız şu an eğitimlerine evde devam ederken onlara sınavlarına hazırlanmaları için 209 bin kitabı tek tek evlerine ulaştırdı. Yine eğitim alanında uzaktan eğitimde evinde tablet olmayan çocuklarımıza 30 bin adet tablet verdi. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Şahinbey Belediyesi olarak çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine destek vererek üretimi arttırmak istediklerini belirtti.

Tahmazoğlu, “Öncelikle rabbimden yağmur isteyerek başlamak istiyorum. İnşallah Cuma günü bir yağış gözüküyor. Allah rahmetini bol getirsin. Buğdaylarımız, arpalarımız, mercimeklerimiz ekilen bütün tarlalarımız yağmur bekliyor. Bu rahmette gelirse inşallah her şey tamamlanmış olur. Yasal düzenlemeyle bize bu fırsatı verdiği için Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediye yasalarında yapılan değişiklikle belediyelerinde tarıma çiftçiye destek olmasının önü açılmış oldu. Bu sayede biz tarımsal faaliyetlerimize devam ediyoruz. Daha önce dar kapsamlı yapılan projeyi kabul etmedik. Şahinbey’deki tüm çiftçilerimizi kapsayan bir proje istedik. Şimdi çiftçi kayıt sistemimize kayıtlı 5 bin 500 çiftçimiz var. Yine hayvan destek sistemine kayıtlı 3 bin 700 hayvan yetiştiricimize destek oluyoruz. 4 yıl önce başladık geldiğimiz nokta itibariyle her yıl desteklerimizin arttırarak devam ettiriyoruz. Biz bu projelere başladığımız da ‘bu bir seçim yatırımı, seçime kadar verecekler seçimden sonra vermeyecekler’ dediler. Bizde tam tersini yapıyoruz her yıl verdiğimiz destek miktarının üstüne koyarak devam ediyoruz ve devam ettireceğiz. Biz, çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Şahinbey Belediyesinin yapmış olduğu yem desteğinden dolayı mutlu olduklarını belirten hayvan yetiştiricisi Gülsen Yalçın da Tahmazoğlu’na verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.