Hayırsever aile tarafından cami ve 4-6 yaş Kur’an kursu yaptırılacak

Hayırsever aile tarafından cami ve 4-6 yaş Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep’te hayırsever Altunova ailesi tarafından yaptırılacak cami ve 4-6 yaş diyanet anaokulu için protokol imzalandı.


Merkez Şehitkamil İlçesi Belkıs Mahallesine yaptırılacak cami ve anaokulu için Gaziantep Valiliğinde protokol imza töreni düzenlendi.

Gaziantep Valiliği, Şehitkamil Kaymakamlığı, Gaziantep İl Müftülüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil İlçe Müftülüğü ve hayırsever Altunova ailesi arasında protokol imzalandı.

“Şehrimiz her zaman elini taşın altına koyan hayırseverlere sahip”

Törende konuşan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, “Valiliğimizin ve Büyükşehir Belediyemizin iş birliğinde başlatılan ‘100’üncü Yılda 100 Hayırsever’ projesi kapsamında bir hayırseverimizin daha şehrimize yapacağı yatırımın imzasını atmak için buradayız. Şehrimiz gerçekten kendine yeten, ihtiyaç olduğu anda ihtiyacın giderilmesi anlamında her zaman elini taşın altına koyan hayırseverlere sahip. Bu anlamda çok şanslı bir şehiriz. Bugün de İbrahim Altunova ve ailesine teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Şehrimizdeki önemli bir eksikliği ortadan kaldırmış olacak”

Gaziantep Valisi Davut Gül, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi bütün süreci takip ediyor. Bundan birkaç yıl sonra şehrimizdeki önemli bir eksikliği ortadan kaldırmış olacak. Allah sizlerin birliğini, bütünlüğünü muhafaza etsin. Doğru yolda istikametinizi muhafaza etsin. Teşekkür ediyorum. Allah hayırlı etsin.” ifadelerini kullandı.

“Mahallemize hem cami hem de 4-6 yaş Kur’an kursu yapılacak”

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı da şunları söyledi: “Belkıs Mahallemiz her geçen gün büyüyen ve gelişen bir bölge, değerli hayırseverimiz tarafından buraya hem cami hem de 4-6 yaş Kur’an kursu yapılacak. Okul öncesi eğitim olan 4-6 yaş grubu çocuklarımızın gelişimi açısından en önemli bir çağ ve burada çocuklarımız hem okul öncesi eğitim görmüş olacak hem de isteyen ailelerimize dini eğitim verilecek. Hayırseverimize teşekkür ediyorum.”

“Cami ve 4-6 yaş Kur’an kursu mahallenin ihtiyacıydı”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Çok hayırlı bir imza için bir aradayız. Öncelikle aileye çok teşekkür ediyorum. Bugün bu imza ile o bölgenin çok ihtiyacı olan hem cami hem de 4-6 yaş anaokulu ile herkesin kendini bulduğu kadının, çocuğun ve ailenin hayat bulduğu cami modeli bizim medeniyetimizin verdiği bir talimat. Yapılan 4-6 yaş diyanet anaokulunda da içerik, görsel, içerisindeki kitaplar ve sunum bütün çocuklarımızı cezbediyor. Bu herkesin gelip eğitim aldığı huzuru, mutluluğu bulduğu bir çalışmadır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“4-6 yaşında verilen eğitim çocuğun geleceğini şekillendiriyor”

Gaziantep İl Müftüsü Doktor Hüseyin Hazırlar, “Hem cami hem de 4-6 Yaş Kur’an kursunun imzasını atmak üzere bir araya geldik. 4-6 yaş çocuklarımızın hayatındaki en kritik yaş şahsiyetlerinin, kimliklerinin oluştuğu iyiyi, doğruyu, güzeli öğrendikleri çağ. Dolayısıyla bu çağ da verilen eğitim çocuğun geleceğini şekillendiriyor. Bugün burada imzasını attığımız protokol ile hayırseverimiz beş sınıflık 4-6 yaş yanında da caminin inşasını gerçekleştirecek. Bununla ilimizde yavrularımızın gitmek istediği bir mekân daha olacak. İnşallah ilimize hayırlı olur.” temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından imzalar atılarak, Vali Gül tarafından hayırsever Altunova ailesinin üyelerine teşekkür belgeleri verildi. YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri