HAMAS lideri Meşal, Gaziantep'teki mitinge mesaj yolladı: Meydanları terk etmeyelim

HAMAS lideri Meşal, Gaziantep'teki mitinge mesaj yolladı: Meydanları terk etmeyelim

Gaziantep'te düzenlenen Aksa Tufanı'na destek mitingine videolu mesaj yollayan HAMAS lideri Halid Meşal, Gazze'ye destek amaçlı gösterilerin devam etmesi, meydanların terk edilmemesi çağrısında bulundu.


Peygamber Sevdalıları Vakfı, Gaziantep tur otobüsleri park alanında "Kudüs ve Aksa Tufanı'na Destek" mitingi düzenledi. Yağışa rağmen halk, mitinge yoğun katılım gösterdi.

Programa HAMAS liderlerinden Halid Meşal de videolu bir mesaj gönderdi.

 

"Müslüman kardeşlerimizin yaptığı cihat Aksa içindir"

Meşal, mesajında şunları kaydetti:

"Allah'ın selam ve rahmeti siz kardeşlerim ve bacılarım olan ve şu meydanı dolduran Gazianteplilerin üzerine olsun.

Siz kıymetli Gazianteplileri selamlıyorum. Sizin buradaki duruşunuz, Gazze'deki kardeşlerinize destek amaçlıdır. Gaziantep kadim bir şehirdir. Ve kendisine yakışanı yapmakta, daima Gazze ve Filistin halkıyla beraber olmakta, Filistin'in kıyamını, direnişini desteklemektedir.

HAMAS lideri Meşal, Gaziantep'teki mitinge mesaj yolladı: Meydanları terk etmeyelim

Kardeşlerim! Ey Gaziantep halkı! Sizler Filistin'de yaşananları ve kardeşlerinizin ne yaptığını biliyor ve idrak ediyorsunuz. Bunun anlamını bilmekte ve bunun şuurundasınız. Aksa Tufanı'nın amacı Filistinli kardeşlerimizi hürriyete kavuşturmak ve Peygamber aleyhissalatu vesselamın Mirac'a yükseldiği, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'yı hürriyetine kavuşturmak için yapılan bir cihattır. Hatta sizler Aksa Tufanı isminden bile anlarsınız, idrak edebilirsiniz ki, Gazze'de bugün İzzeddin El Kassam ve diğer Müslüman kardeşlerimizin yaptığı cihat Aksa içindir.

Kardeşlerim! 7 Ekim'den beri yapılan bu Aksa Tufanı, israillilere büyük bir darbe vurmuş, onları yenilgiye uğratmış, onların bütün hayallerini çöpe atmıştır. Ve israilliler buna karşılık büyük cürümler işlemektedir.

Malumunuz olmak üzere 15 binden fazla Müslümanı şehit etmiş, bu şehit olanların 4 bininden fazlası çocuk, 2 binden fazlası da kadınlardan oluşmaktadır. israilin cürümleri bitmemektedir. israil öyle bir vahşileşmiş ki, o vahşiliğiyle mabetlere, hastanelere saldırmaktadır. Hastaneleri bombalamakta, camileri bombalamakta, kiliseleri bombalamakta ve halkımızı, savaşmayan insanları bombalamaktadırlar. Bunun sebebinin ne olduğunu bilir misiniz kardeşlerim? Çünkü onlar yeniliyorlar, yenilgiye uğruyorlar, onlar Kassam Tugayları'na, mücahitlere, Kudüs Seriyyeleri'ne hiçbir şey yapamadıklarından dolayı camilere, mabetlere, hastanelere saldırıyorlar.

Ey bu meydanı dolduran Gaziantepli kardeşlerim ve tüm İslam beldelerinde meydanları dolduran kardeşlerim! Allah sizlerden razı olsun. Rabb'im hayrınızı kabul buyursun kendi katında. Ve sizlere son olarak da şunu söylemek isterim; meydanları terk etmeyelim, meydanları doldurmaya devam edelim."

Miting, Araştırmacı Yazar Müfid Yaray Hoca'nın okuduğu dua sona erdi. (İLKHA)

 

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri