Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanlığından Gaziantep’in kurtuluşu mesajı

Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanlığından Gaziantep’in kurtuluşu mesajı

Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Ufuk Çıngırlar, Gaziantep’in sömürgeci Fransızlara karşı zaferinin 99’uncu yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


Çıngırlar, Kurtuluş Savaşı döneminde “Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum” düşüncesiyle işgalcilere direnen ve 6 bin 317 şehit verme pahasına topraklarını düşmanlardan kurtaran Gaziantep halkının düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılını kutladığını anımsattı.

İhracattan sanayi, ticaret ve istihdama kadar hemen her alanda Türkiye’nin göğsünü kabartan Gaziantep’in 99 yıllık gazi unvanını gururla taşıdığını belirten Çıngırlar, “Kıymetli halkımız aradan 99 yıl geçmesine rağmen düşman düşmanlığından vazgeçmiş değil, yakın bir zamanda gördük ki İtalya, Yunanistan, Rum Kesimi ve Fransa ortak tatbikatalar yapmakta, Avrupa Birliği ülkemize karşı ortak bir tutum içinde olduğu mesajını vermektedirler. ABD, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerini almasını bahane ederek yaptırım kararları almakta, ekonomik saldırılar düzenlemektedir. Bir kez daha görmekteyiz ki düşman tehditleri devam etmektedir.” dedi.

“Gerçek müttefik dostlar edinmeliyiz”

Çıngırlar, “Bu vesileyle geçmişte bizi zaferlere kavuşturan şehitlik ve gazilik değerlerimizin kaynağı milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalı, kardeş Müslüman halklarla ve devletlerle kucaklaşarak gerçek müttefik dostlar edinmeliyiz. Milli ve yerli sanayii ve teknoloji yatırımlarını biran önce ivedilikle hayata geçirmeliyiz. Kıymetli vatandaşlarımız 25 Aralık Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunu tebrik eder, şehitlerimize ve ahirete irtihal etmiş gazilerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet dilerim.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.