Vali Gül, sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarısında bulundu

Vali Gül, sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarısında bulundu

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Gaziantep’te kent genelinde Coronavirus denetimleri yapıldı.


Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında 81 ilde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla uygulamaya konulan genelge kapsamında denetimler devam ediyor.

Gaziantep Valisi Davut Gül’ün koordinasyonunda gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarısında bulunuluyor.

Tarihi Almacı Pazarı ve Güneykent Mahallesi’nde gerçekleştirilen denetimlere katılan Vali Gül, esnaf ve vatandaşlara sık sık temizlik, maske ve sosyal mesafe uyarısında bulunarak maske dağıttı.

Denetimlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, Covid-19 pandemisinin devam ettiğini belirterek sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yönünde daha fazla hassasiyet gösterilmesini istedi.

 'Kurallara uyarak bu sıkıntıyı atlatacağız'

Gül, İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde her hafta Covid-19’a karşı denetimlerin yapıldığını hatırlatarak, “Biz de Almacı Pazarı civarından başlayarak Gaziantep’in tarihi caddelerinde, sokaklarında ve hanlarında denetimler yapıyoruz. Vatandaşlarımızı Coronavirus’e karşı uyarıyoruz. Herkesin kurallara uyarak maske, mesafe ve hijyen konusunu kendi işyerinde uygulamasını istiyoruz. Bu kurallara uyarak bu sıkıntıyı atlatacağız. Hassasiyet gösteren hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

'Kimsenin zarar görmesini istemiyoruz'

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da Coronavirus ile mücadelenin ancak hep birlikte verilecek mücadeleyle sonuca varabileceğini belirterek, “Covid-19 hastalığı ile alakalı hassasiyet oluşturmak ve maske dağıtımı yapmak amacıyla Gaziantep Valimiz ve kaymakamımızla birlikte farklı zamanlarda denetimler yaptık. Böylece hem esnafımızı ziyaret etmiş hem de maske mesafe hijyen konularını hatırlatarak vatandaşlarımıza maske dağıtıyoruz. Hiç kimsenin bu hastalığa yakalanarak zarar görmesini istemiyoruz. Kurallara riayet edersek bu hastalığı ülke olarak en kısa sürede atlatacağımızı ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Denetimlere, Vali Davut Gül’ün yanı sıra Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ve Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu katıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.