Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Uyuşturucu operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik helikopter destekli eş zamanlı operasyon düzenlendi.


İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen kişilere yönelik bir süredir istihbarat ve teknik takip çalışmaları yürüttü. Çalışmalar sonucu Şehitkamil ilçesinin Hacıbaba, Mithatpaşa ve Hasırcıoğlu mahallelerinde 32 adres belirlendi.

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in yönettiği operasyona aralarında Özel Harekât Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin olduğu 750 polis katıldı. Helikopter, drone, dedektör köpeklerinin desteği ile yapılan operasyonda belirlenen adreslerin bulunduğu sokakların etrafı sarıldı.

Mahallelerin giriş ve çıkışları zırhlı araçlar ve özel harekât polisleri tarafından tutuldu. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken, mahalleye giriş ve çıkış yapan araçlarda arama yapıldı.

Operasyonda kapıları açılmayan bazı şüphelilerin evlerine "koçbaşı" kullanılarak girildi. 29 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, evlerde yapılan aramalarda ise 3 kilo 600 gram sentetik uyuşturucu, bir kilo 680 gram esrar, 235 gram eroin, 590 adet uyuşturucu hap, 8 adet hassas terazi, 5 adet tabanca, 2 adet pompalı tüfek ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçirildi.

Operasyonda 32 ev, 855 araç ve 2 bin 197 şahısın üzerinde arama yapılırken 19 araca ise cezai işlem uygulandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından "uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından adliyeye sevk edileceği belirtildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.