Türkiye’nin en fazla nikâh kıyan belediyesi Şahinbey Belediyesi oldu

Türkiye’nin en fazla nikâh kıyan belediyesi Şahinbey Belediyesi oldu

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunun 2020 yılında 6 bin 954 çiftin nikâhını kıyarak Türkiye'de en fazla nikâh kıyan belediye olduklarını ifade etti.


Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 2020 yılında toplam 6 bin 954 çiftin nikâhı kıyıldı. Türkiye genelinde 2020 yılında en çok nikâh kıyan belediye olan Şahinbey Belediyesi, 2021 yılında da bu unvanı korumak istiyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin kendi rekorunu kırdığını belirtti.

2020 yılında da Türkiye’de en fazla nikah kıyan belediyenin Şahinbey Belediyesi olduğunu anımsatan Tahmazoğlu, “2020 yılında 6 bin 954 nikah kıyarak rekorumuzu egale etmiş olduk. Türkiye’de yine en fazla çocuk Şahinbey ilçemizde doğuyor. 2020 yılında Şahinbey ilçemiz de 18 bin çocuk dünyaya geldi. Şahinbey Belediyesi olarak 2009 yılında başlatmış olduğumuz Evlilik Okulu Projemiz devam ediyor. Şu ana kadar 33 bin 279 çiftimize Evlilik Okulumuz da eğitim verdik. Sadece eğitim vermekle kalmıyoruz. Evlenecek çiftlerimize başta çamaşır makinası olmak üzere ihtiyacına göre oturma grubu, buzdolabı,  fırın, halı elektrik süpürgesi ve sehpası ile birlikte hediye ediyoruz. Amacımız evlenmeyi teşvik etmek. ‘Evlenmeyen kalmasın’ sloganımızla tüm bekarları evlenmeye davet ediyorum.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.