Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı Gaziantep’te yapılacak

Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı Gaziantep’te yapılacak

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile arasında kente yapılacak yeni Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi için protokol imzalandı.


Şahinbey ilçesi Burç Yazıbağ’da 10 dönüm üzerine kurulacak olan Türkiye’nin en büyük, en kapsamlı Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Barınak tamamlandığında Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı merkezi olacak.

Yeni yapılacak tesis, mevcut barınakla beraber faaliyet gösterecek. Tesiste kedi ve köpekler için ayrı bölümler oluşturulurken daha ferah bir alan oluşturulacak. Yeni Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ameliyat alanları, bakım odası, yoğun bakım üniteleri, hasta hayvanlar için karantina bölgeleri ve yiyeceklerin muhafazası için soğuk hava depoları bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin arasında protokol imzalandı.

Protokol töreninde konuşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek, büyükşehirlere verilen hayvan rehabilitasyon merkezleri ve barınma alanlarıyla ilgili destekleri sonuna kadar değerlendirmek için protokole imza attıklarını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de “Çiçeğini, böceğini, kedisini, köpeğini, doğasını ve ağacını insanıyla birlikte bir bütün olarak görüyoruz. Bu yüzden her şey bize emanet. Bize düşen de bunu muhafaza etmek, bütün canlıları korumak. STK’lar ve veterinerler odasıyla zaten besleme yerleri ile bütün hayvanlarımızı koruyor, onlara destek veriyoruz. Böyle bir barınağa ciddi ihtiyaç var. Daha büyük düşünmek lazım. Bu ihtiyacı gidermek gerekiyordu. Bakanlıkla konuşur konuşmaz gerekli desteği aldık. Bakanımıza müteşekkiriz. Öte yandan küçük destekleri veriyoruz. Hayvanlar için ambulanslarımız var. Fakat bazen çok büyük operasyonlar, fakülte ve özel sektörde uzmanlaşmış kişilerin desteği gerekiyor. Bunları da ayrıca çalışıyoruz. Bu tesis tamamlandığında hayvanlarımızın yaşam kalitesi, bugün yaşadıkları sorunları çözecek ciddi bir tesis başarılmış olacak. Bu bizim açımızdan çok önemli bir imza. Şehrimize, doğaya hayırlı olsun.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.