Suriye’nin El Bab kentinde 25 kilo el yapımı patlayıcı ele geçirildi

Suriye’nin El Bab kentinde 25 kilo el yapımı patlayıcı ele geçirildi

Suriye'nin El Bab kentinde bombalı eylemde kullanılacağı değerlendirilen yaklaşık 25 kilo el yapımı patlayıcı ele geçirildi.


Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, El Bab'ta PKK/YPG/PYD mensupları tarafından Münbiç Bölgesi'nde hazırlandığı belirlenen el yapımı patlayıcı (EYP) bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen El Bab’ta PKK/YPG/PYD silahlı terör örgütü mensupları tarafından Münbiç Bölgesi'nde hazırlanan ve El Bab şehir merkezinde bombalı eylemde kullanılacak olan bir adet uzaktan komutalı radyo frekans ateşleme anahtarı ile metal kutu içerisinde yaklaşık 25 kilo ağırlığında C4 ile tuzaklanmış EYP, toprağa gömülü vaziyette bulunarak yerinde etkisiz hale getirilmiş olup, olayla ilgili yerel savcılığa bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.