Suriye’nin Cerablus kentinde bomba yüklü kamyonet ele geçirildi

Suriye’nin Cerablus kentinde bomba yüklü kamyonet ele geçirildi

Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan Suriye’nin Cerablus kentinde bir kamyonette ele geçirilen el yapımı patlayıcı kontrollü şekilde imha edildi.


Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cerablus kentinin Humran köyünde el yapımı patlayıcı yüklü bir kamyonetin ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus’ta 10 Aralık 2020 günü saat 13.00 sıralarında El Humran köyünde yapılan kontrolde el yapımı patlayıcı (EYP) yüklü kamyonet ile bir şahıs yakalanmış, can ve mal kaybı olmayacak şekilde bahse konu EYP olay yerinde imha edilmiştir. Yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.