Suriye’deki okullar için protokol imzalandı

Suriye’deki okullar için protokol imzalandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Tekeffül Şam Derneği arasında Cerablus Meslek Yüksekokulu’na yönelik iş birliği protokolü imzalandı.


Gaziantep Üniversitesi Rektörlük Senato Salon’unda gerçekleşen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, Suriye’ye eğitim ordusu ile girmek istediklerinin altını çizdi.

Özaydın, “Orada yaşayanlar bizim insanlarımız, çocuklar bizim çocuklarımız. Oradaki gençlerimizin zihinlerini inşa ederek Şam bölgesinin yeniden kalkınmasında katkı sağlayacağız.” dedi.

Özaydın ayrıca Suriye’nin yeniden yapılanmasında her türlü iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Tekeffül Şam Derneği Başkanı Muhammet Kalavi, Gaziantep Üniversitesi’nin bölgedeki faaliyetlerinin kendilerini heyecanlandırdığını belirtti.


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.