Sokakta kalan kadın ve çocukları eve yerleştirildi

Sokakta kalan kadın ve çocukları eve yerleştirildi

Gaziantep'te kirasını ödeyemediği gerekçesiyle ev sahibi tarafından 2 çocuğuyla sokağa atılan ve parkta kalan kadın, kendisi için kiralanan eve yerleştirildi.


Şahinbey ilçesi Malazgirt Mahallesindeki kiralık evlerinde 2 çocuğuyla yaşayan ve bir süre önce eşinin terk ettiği Cennet Çoban'ın (33) kirasını ödeyemediği gerekçesiyle evden çıkartıldığı öne sürüldü.

Çocuklarıyla sokakta kalan Çoban'ı gören mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gönül Köprüsü yetkililerine bilgi verdi.

Mahalle sakinlerinin Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle irtibat kurması üzerine bölgeye gelen yetkililer aile hakkında bilgi aldı. Ardından yetkililer, aileyi aynı mahallede hazırladıkları ve bakımını üstlendikleri bir eve yerleştirdi.

Çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Çoban, “Komşularım beni sokakta eşyalarla görünce belediyeyi aradı. Sağ olsun belediye bize yetişti. Bizi hazırladıkları eve yerleştirdiler.” dedi.

Ailenin ihtiyaçları karşılanmaya devam edecek

Gönül Köprüsü biriminde saha çalışanı olarak görev yapan Yonca Rahanlı ise Çoban'a ve çocuklarına ulaştıklarında eşyalarla beraber parkta olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Birkaç parça eşyası vardı, onları eve getirdik. Evde eksik olan kanepe, beyaz eşyayı temin ediyoruz. Evin elektriğini, suyunu ve doğal gazını açtırdık. Ailemizin market ihtiyacını karşıladık. O gün sahip çıkmasaydık iki çocuğuyla bir anne sokakta ne yapabilirdi? Bundan sonra da ailemizin ihtiyaçlarını karşılayacağız.” 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.