Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere para cezası verildi

Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere para cezası verildi

Gaziantep’te hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 692 kişiye idari işlem uygulanarak para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, cuma günü saat 21.00’de başlayan ve pazartesi (yarın) günü saat 05.00’te sona eren sokağa çıkma kısıtlaması boyunca kent genelinde denetimlerin yapıldığı belirtildi.

Denetimlerde yasaktan istisna tutulan kişilerin dışında sokağa çıkarak kısıtlamayı ihlal ettikleri gerekçesiyle 692 kişiye idari işlem uygulanarak para cezası verildiği bildirildi.

Öte yandan, 7 kişiye de sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası uygulandığı belirtilen açıklamada, sosyal mesafe ve maske takma kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 261 kişinin ise ikaz edildiği ifade edildi.

Ayrıca 425 işyerinin de denetlendiği ve işyerlerinde her hangi olumsuzluğa rastlanılmadığı aktarıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.