Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de uygulanan ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı.


Gaziantep’te yeni tip Coronavirus nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasını nedeniyle sokak hayvanları unutulmayarak mama ve yem ihtiyaçları giderildi.

Covid-19’a karşı alınan tedbirler kapsamında cuma günü akşam saat 21.00’da başlayan ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde de Gaziantep, yine sessizliğe büründü.

Kısıtlama nedeniyle adeta terk edilmiş bir kente dönüşen Gaziantep'te, ana yollar, sokaklar, caddeler ve en işlek olan bulvarlar ile parklar gibi kentin bütün noktalarındaki hareketliliğin yerini sakinlik aldı.

Vatandaşların dışarı çıkmamasından dolayı sokak ve caddelerde kuş sesleri arttı. Kentte, vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.

Polisin kısıtlama denetimi sürüyor

Sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde de polis ekiplerinin dışarıya çıkan vatandaşlara yönelik denetimleri devam etti.

Kentin birçok noktasında önlem alan polis ekipleri uygulama noktalarında, kısıtlama kapsamı dışında olan vatandaşlardan kurum kimlik kartı veya çalışma belgesi istiyor.

Uygulama noktalarında sokağa çıkma kısıtlaması kapsamı dışında ve istisnai durum kapsamında olan vatandaşların geçişine izin verilirken bu özellikleri taşımayan vatandaşlar da uyarılıp geri gönderiliyor. Gerekli görüldüğü takdirde ise 3 bin 150 TL ceza uygulanıyor.

Kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Dairesi Başkanlığı, sokak hayvanlarını kısıtlama günlerinde yalnız bırakmadı.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanlarının yiyecek ve temiz su ihtiyaçlarını karşılamak için rutin işleyişini hızlandıran Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, park, bahçe ve boş arazilere mama bıraktı.

Özellikle kedi ve köpek popülasyonun fazla olduğu noktalarda sürekli mama denetimi yapan ekipler, mamanın bitmesi halinde mama beslemesi yaparak hayvanların aç kalmasının önüne geçti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de sokak hayvanlarının besleme çalışmalarına katıldı.

Şahin, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanları için kimsenin gözünün arkada kalmaması gerektiğini belirtti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.



Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri