Sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyor

Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere idari işlem uygulanarak para cezası veriliyor.


Cuma günü saat 21.00’de başlayan ve 25 Ocak pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

Gaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasının ihlal edilmemesi için İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından kent genelinde denetimler aralıksız sürdürülüyor. Kısıtlamayı ihlal edenlere ise tutanak tutularak idari para cezası veriliyor.

Kent genelinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen denetimlerde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 173 kişiye para cezası verildiği bildirildi.

10 kişiye sosyal mesafeye uymadıkları ve maske takmadıkları, 2 kişiye de karantina hükümlerine aykırı davrandıkları gerekçesiyle para cezası verildiği belirtildi.

Denetimlerde, denetlenen 265 iş yerinde de herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı ifade edildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.