Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara para cezası verildi

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara para cezası verildi

Covid-19 pandemisi ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere idari işlem uygulanarak para cezası veriliyor.


Covid-19 önlemleri kapsamında cuma günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 11 Ocak pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek.

2 gün geçerli olan sokağa çıkma kısıtlaması devam ederken Gaziantep’te kısıtlamanın ihlal edilmemesi için İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerince kent genelinde denetimler yapılıyor. Kısıtlamayı ihlal edenlere ise idari para cezası veriliyor.

Kent genelinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen denetimlerde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 262 kişiye para cezası verildiği bildirildi.

Ayrıca kısıtlamadan önce gerçekleştirilen denetimlerde 150 kişiye sosyal mesafeye uymadıkları ve maske takmadıkları gerekçesiyle para cezası verildiği belirtildi.

Maske takma ve sosyal mesafe kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 38 kişinin ikaz edildiği ifade edilen açıklamada, denetimlerde 322 işyerinin denetlendiği belirtildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.