Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 451 kişiye para cezası

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 451 kişiye para cezası

Gaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayarak ihlal ettikleri gerekçesiyle 451 para cezası verildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, sokağa çıkma kısıtlaması boyunca yapılan denetimlerde kısıtlamayı ihlal edenlere idari işlem uygulandığı belirtildi.

Denetimlerde kısıtlamadan istisna tutulan kişilerin dışında sokağa çıkarak kısıtlamayı ihlal ettikleri gerekçesiyle 451 kişiye para cezası verildiği belirtildi.

24 kişiye de sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası uygulandığı ifade edilen açıklamada, sosyal mesafe ve maske takma kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 196 kişinin ise ikaz edildiği bildirildi.

Denetimlerde 285 işyerinin de denetlendiği bildirildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.