Sahte sosyal medya üzerinden 80 kişiyi dolandıran 14 şüpheli yakalandı

Sahte sosyal medya üzerinden 80 kişiyi dolandıran 14 şüpheli yakalandı

Gaziantep'te sahte sosyal medya hesabı üzerinden “oto yedek parça satış” dolandırıcılığı yaptıkları gerekçesiyle 14 şüpheli, düzenlenen eşzamanlı operasyonla gözaltına alındı.


Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, kendilerini “Şimşek kardeşler” olarak tanıtan M.Ş ve İ.H.Ş’nin sahte sosyal medya hesabı üzerinden 39 ilde 80 kişiyi ucuz oto yedek parçası satmak vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında M.Ş ve İ.H.Ş. İl Emniyet Müdürlüğünce teknik ve fiziki takibe alındı.

Yapılan takip sonucu sahte sosyal medya hesaplarını kuran ve yöneten 14 şüpheli tespit edildi.

Evlerine düzenlenen eşzamanlı operasyonla gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.