Şahinbey'de çöp konteynerleri dezenfekte edilerek temizleniyor

Şahinbey'de çöp konteynerleri dezenfekte edilerek temizleniyor

Şahinbey Belediyesi ilçe genelinde bulunan çöp konteynerleri için tamir, bakım ve dezenfekte çalışması yapıyor.


Daha temiz ve yaşanabilir Şahinbey için düzenli olarak evsel atıkları toplayan Şahinbey Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda atıkların atıldığı çöp konteynerlerinin temizlik ve dezenfeksiyon işlemini de yapıyor.

İlçe genelindeki 12 bin adet galvaniz saçtan yapılan, fiziksel özelliklerini kaybeden ve tamir edilmesi gereken çöp konteynerleri yenileniyor. Ekipler tarafından tek tek kontrol edilen konteynerler önce tamir edilip hijyenik temizlikleri yapıldıktan sonra boyanarak vatandaşın hizmetine sunuluyor.

Vatandaşın sağlığını önemsediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak, bizler için önemli olan unsur ‘önce insan’dır. Yaşanabilir bir çevrede yaşamın koşulu temizliktir. Bu açıdan yaz aylarında temizlik açısından meydana gelebilecek olumsuzluklara müdahale etmek için çalışmalarımız sürüyor. Oluşabilecek kötü görüntü ve kokuları önlemek için tamir edilmesi gereken konteynerleri tamir ediyor ve dezenfeksiyonunu yapıyoruz. Böylece atıkların çevreye atılmasını önlemiş oluyoruz.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.