Sağlık çalışanlarına Gaziantep’in yöresel ürünleri dağıtılacak

Sağlık çalışanlarına Gaziantep’in yöresel ürünleri dağıtılacak

Gaziantep’te, Covid-19’a karşı bağışıklık sistemini güçlendirici yöresel ürünler vatandaşlarla birlikte sağlık çalışanlarına da ücretsiz dağıtılacak.


Oğuzeli ilçesinde ve belediyeye ait serada yetiştirilen sumak, kekik, nane, nar, sarımsak ve biber gibi yöresel ürünler sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak verilecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bağışıklık sistemini güçlendirici yerel ürünlerin bulunduğu “Esnafa Destek Halka Şifa” paketlerinin dağıtım merkezinde paketleme çalışmasına katıldı.

Belediye çalışanlarıyla beraber ürünleri paketlere yerleştiren Şahin, şifa paketlerinin, Covid-19 hastası olan evlere ek olarak sağlık çalışanlarına da dağıtılacağını söyledi.

Özel bir ekiple çalışarak şehre şifa dağıttıklarını belirten Şahin, “Çok özel günlerden geçiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman ‘Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ diyor. Aslında bir nefes sıhhatin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz ve kendi şehrimizin sağlığı, hastalarımızın şifa bulması, Coronavirus hastalarımızın bağışıklık sistemini güçlendirmek için şifa paketlerini hazırladık. Tek tek kapılarına gidiyor, ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için hazırladığımız paketleri arkadaşlarımız gece-gündüz yoğun bir tempo ile hastalarımıza şifa götürüyor.” dedi.

Kadın girişimcilerden bir kooperatif kurduklarını belirten Şahin, “Bu ürünler Tarım Okulu’nda kadınlarımızın emeği ile hazırlandı. ‘Bereketli hilalin’ ortasındayız. Bütün ürünler kendi ilçelerimizin. Kendi tarım okulumuzun girişimci kadınlar, kendi elleriyle hazırlayıp paketledi. Sumak Şahinbey ve Şehitkamil’den, İslahiye’nin kuru üzümü, Oğuzeli’nin narı, Araban ve Yavuzeli’nin sarımsağı, bölgenin dağlarında zahter, hamile olan kadınlarımıza dağıttığımız kendi ürettiğimiz sütümüz, Nizip ve Karakamış’ın nanesi, nar ekşisi ve pekmez bu paketlerin içinde var. Covid-19 yakalanmış ailelere bunları veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarının büyük bir fedakârlıkla aylardır çalıştıklarını anımsatan Şahin, “Onlara minnettar ve müteşekkiriz. Bu zor dönemde hemşerilerimiz ve ülkemiz için büyük bir çalışma gösteriyorlar. Bu şifa paketlerimizi bizde bütün sağlık personeline dağıtma kararı aldık. Şifa paketlerini sağlık çalışanlarına götürerek sevgimizi göstermek istiyoruz. Sevgiyle, kardeşlikle, paylaşarak iyileşecek, birlikte yenecek birlikte başaracağız.” diye konuştu.

Pandemi mağduru esnafa gıda paketi dağıtıldı

Şehitkamil Belediyesi tarafından da çeşitli meslek gruplarında faaliyet gösteren ve Covid-19 tedbirleri kapsamında çıkarılan genelge ile iş yerleri kapanan esnafa yönelik gıda paketi desteğinde bulundu.

Daha önce de esnaf ve çalışanlarına yönelik yapılan gıda yardım paketleri, son çıkarılan genelge ile iş yerleri kapatılan esnaf ve çalışanlarına yönelik bir kez daha dağıtıldı.

Esnaf ve çalışanları için hazırlanan gıda yardım paketleri, kişilerin evlerinde kendilerine belediye görevlileri tarafından teslim ediliyor. Dağıtımı başlatılan gıda paketleri, ilçe genelinde pandemiden olumsuz etkilenen tüm esnafa ve çalışanlarına verileceği belirtildi.

Gıda yardımı alan esnaflara Şehitkamil Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.