Ortağını öldüren astsubay 2,5 yıl sonra yakalandı

Ortağını öldüren astsubay 2,5 yıl sonra yakalandı

Gaziantep’te yaklaşık 3 yıldır kayıp olan Yakup Çevik'in, ortaklaşa aldıkları bağ evinin satışındaki anlaşmazlık nedeniyle ortağı olan astsubay ve kardeşi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.


14 Ekim 2018'de Şehitkamil ilçesinin Zeytinli Mahallesi'nde bulunan evinden çıkan Çevik’ten bir daha haber alınamaması üzerine ailesi polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ailenin başvurusu üzerine olayı araştıran polis Çevik’in kayıp olduğuna dair herhangi bir ize rastlayamadı.

Çevik’in dosyasını Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri devraldı. Cinayet Büro ekipleri de konuyla ilgili iki farklı ekip görevlendirdi.

Ekiplerin yaptıkları incelemede Çevik’in cep telefonu sinyalinin en son astsubay A.K. ile müşterek sahibi oldukları bağ evinde geldiğini saptadı. 2,5 yıl boyunca birçok kişinin ifadesini, HTS ve PTS kayıtlarını inceleyen ekipler, Çevik'in kayıp olduğu gün evinden A.K. tarafından konuşma bahanesiyle bağ evine götürüldüğünü öğrendi.

Ekipler, A.K'nin Çevik'i almadan önce Araban ilçesinde yaşayan kardeşi S.V.K'yı da alarak bağ evine bıraktığını tespit etti. Daha sonra ise A.K’nin Çevik'i alıp bağ evine getirdiğini belirleyen ekipler, A.K. ve S.V.K'yı düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

Cesedi yaktıktan sonra kemikleri çekiç ile parçalamışlar

Yapılan sorgulamada S.V.K cinayeti itiraf edince olayın detayları ortaya çıktı. İfadelerde ortaya çıkan bilgiye göre, bağ evinin bahçesinde bir süre konuşan Çevik ile A.K. arasında bağ evinin satışındaki anlaşmazlık nedeniyle tartışma çıkmış ve tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine A.K’nin yanında bulunan beylik tabancası ile Çevik'i başından vurduğunu itiraf ettiği belirtildi.

Olay yerinde ölen Çevik’in daha sonra A.K. ve S.V.K. tarafından poşete sarılarak dağlık bir araziye gömüldüğü ve olayın üzerinden bir süre geçtikten sonra A.K. ile S.V.K’nin, Çevik'in cesedini gömdükleri araziden çıkardığı bildirildi.

A.K. ile S.V.K’nin, kimyasal bir madde yardımı ile cesedi yaktıkları, geriye kalan kemikleri ise çekiç ile kırdıktan sonra toprak ile karıştırdığı, küllerin ve kemik parçalarını da Araban ilçesindeki çöp toplama alanına attıklarını anlattığı ifade edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarılan şüpheliler, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.