Mil-Diyanet-Sen: ÖSYM başkanı milletimizden özür dileyip istifa etmelidir

Mil-Diyanet-Sen: ÖSYM başkanı milletimizden özür dileyip istifa etmelidir

YKS’nin ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi'nde (TYT) cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen Mabel Matiz hakkında adaylara sorulan soruya bir tepki de Mil-Diyanet-Sen’den geldi.


Dün Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen şarkıcıyı sormasına her kesimden tepkiler artarak devam ediyor.

ÖSYM’nin dün yaptığı YKS'de büyük bir skandala daha imza attığını belirten Mil-Diyanet-Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün tüm Türkiye halkından özür dilemesini isteyerek, istifaya davet etti.

“İstanbul Sözleşmesi” fesh edilmediği müddetçe bu skandalların devam edeceğine dikkat çeken Gül,  “TYT Türkçe testinde yaşantısı ile gençlere kötü örnek olan, LGBT’ci örgütlerin yürüyüşlerinde hep en önde taşıdığı ‘velevki ibneyiz’ pankartıyla dikkatleri çeken Mabel Matiz’in ‘fırtınadayım’ şarkısının bir sözüne yer verilerek ne ifade ettiği soruldu. Şarkıcı Mabel Matiz, aile kurumunu alenen hedef alan LGBT'nin sözde eylemlerine sosyal medyadan verdiği açık destekle biliniyor.” dedi.

“LGBT örgütleri gençlerimizi ve aile kurumunu hedef alıyor”

Gül, Mil-Diyanet-Sen olarak kuruldukları günden beri sürekli “İstanbul Sözleşmesi"ne vurgu yaptıklarını anımsatarak, “LGBT örgütlerinin gençlerimiz ve aile kurumunu hedef alan faaliyetlerine dikkat çekmiştik. Mil-Diyanet-Sen olarak bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ÖSYM’nin skandal sorusuyla görmüş olduk. İkide bir bize ‘İstanbul Sözleşmesi ve LGBT örgütleri hakkında çok ileri gidiyorsunuz, başka işiniz yok mu?’ diye serzenişte bulunan diğer STK’lar şimdi bizi daha iyi anlıyor olmalıdırlar. En son Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamıza suç duyurusunda bulunma küstahlığını gösteren bu örgütler, işi YKS'ye giren gençlerimize reklamlarını yaptıracak boyuta getirmişlerdir.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul Sözleşmesi’nden gücünü alanlar aile kurumumuzu yıkmaya, gençlerimizi zehirlemeye devam etmektedirler”

“İstanbul Sözleşmesi”nin iptal edilmesi ve faaliyet gösteren tüm LGBT örgütlerinin acilen kapatılması çağrısında bulunan Gül, bu konuda sürekli açıklamalar yaptıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Ülkemizde faaliyet gösteren milli ve manevi duyarlılığı olan tüm STK’ları da bize destek vermeye, yanımızda olmaya davet etmiştik. Maalesef ‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ felsefesini kendilerine düstur edinen bu duyarsız STK’lar gerekli tepkiyi ortaya koyamamışlardır. ‘İstanbul Sözleşmesi’nden gücünü alan bu örgütler sadece televizyon, sinema, reklam, sosyal medyada değil, ÖSYM gibi bir kurumda bile kendini ve rengini ortaya koyarak aile kurumumuzu yıkmaya, gençlerimizi zehirlemeye devam etmektedirler. Mil-Diyanet-Sen olarak tek başımıza da kalsak başta ‘İstanbul Sözleşmesi’ olmak üzere aileye zarar veren tüm yapılara ve oluşumlara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.”

“ÖSYM başkanı derhal milletimizden özür dilemeli ve istifa etmelidir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a da seslenen Gül, “Aile bakanımızın da gerekli hassasiyeti göstermesi ve acil tedbirler alması gerekmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aileyi korumak için kurulmuş bir bakanlıktır. Tüm bu gelişmelere kayıtsız kalması düşünülemez. Sayın cumhurbaşkanım; son yıllarda yaşadığımız manevi tahribat sadece gençlerimizi değil, aile kurumunun tüm bireylerini etkileyecek hadde ulaşmıştır. 26 dakikada alelacele kabul edilen ‘İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar gözden geçirmenizi, LGBT örgütlerinin faaliyetlerinin acilen durdurulmasını, TV dizileri ve ahlaksız programlara karşı daha etkin tedbirler alınmasını, RTÜK bünyesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da bir üyenin bulunmasını talep ediyoruz. Dün YKS’de yaşanan skandaldan sonra ÖSYM başkanı derhal milletimizden özür dilemeli ve istifa etmelidir. Bu af ve göz ardı edilecek basit bir hata değildir.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.