Kar yağışının ardından soğuk hava etkili oldu

Kar yağışının ardından soğuk hava etkili oldu

Gaziantep’te kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava, cadde ve sokaklarda buzlanmaya neden oldu.


Gaziantep’te önceki gece saatlerinde başlayan kar yağışı dün sabaha kadar sürerken beyaza bürünen kentte yağışın devam etmemesi nedeniyle dondurucu soğuk hava etkili oldu.

Kar yağışının ardından parklar başta olmak üzere kentin yüksek kesimlerinde karpostallık görüntülerin oluştuğu kentte yüksek kesimlerin dışında şehir merkezinde pek fazla kar kalmadı.

Dün kenti etkisi altına alan kar yağışı yerini aşırı soğuğa bırakırken yetkililer ise vatandaşları kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı uyardı.

Kentte etkili olan soğuk hava nedeniyle buzlanma ve don olayı beklendiğinden dolayı vatandaşlardan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Öte yandan etkili olan kar yağışının ardından aşırı soğuklar nedeniyle ağaçlarda oluşan kırağı güzel görüntünler oluşturdu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.