İnternet üzerinden dolandırıcılık yapan şüpheli yakalandı

İnternet üzerinden dolandırıcılık yapan şüpheli yakalandı

Gaziantep’te ikinci el alım satım yapan internet siteleri üzerinden sahte EFT yaparak ürün satın alan ve 4 dolandırıcılık olayından aranması bulunan şüpheli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kentte meydana gelen dolandırıcılık suçlarının aydınlatılmasına yönelik çalışma başlatıldığı belirtildi.

Çalışma kapsamında ikinci el alım satım yapan internet siteleri üzerinden 3 kişiye sahte Elektronik Fon Transferi (EFT) yaparak satın aldığı ürünleri ticari taksi vasıtasıyla aldıran ve 4 dolandırıcılık olayından aranması bulunan M.F.E’nin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı belirtildi.

Şüphelinin evinde yapılan aramada, bir adet dolandırıcılık yoluyla elde edilen televizyon, 5 adet bıçak, bir adet tüfek, bir adet tabanca, 2 adet muşta ve bir adet teloskobik jop ele geçirildiği bildirildi.

Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği ifade edildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.