Hükümlüler topluma kazandırılacak

Hükümlüler topluma kazandırılacak

Gaziantep’te 'Hükümlülerin Eğitsel, Sosyal ve Kültürel Gelişimlerini Desteklemek' konulu iş birliği protokolü imzalandı.


Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Ceza İnfaz Kurumları ile Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde hükümlülere konferans, seminer, kurs, söyleşi, sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Cumhuriyet Başsavcılığı olarak hem soruşturmada hem kovuşturmada hem de infazdan sonra ciddi görevlerinin olduğunu söyledi.

Çiçekli, cezaevleri ve denetimli serbestlik müdürlüğü gibi Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı kurumlardaki amaçlarının, “Hükümlüleri topluma nasıl kazandırabiliriz? Yeniden suç işlemelerini nasıl önleriz?” gayesi içinde olduklarını belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Projelerimizin etki analizlerini yapıyoruz. Özellikle aile mahkemeleriyle beraber çalıştığımızda GADEM ile gördük ki tüm Türkiye’ye örnek bir model çıktı. Şimdi de bunu daha da geliştiriyoruz. Tam bir program oluşturduk. Kim kendini hangi alanda geliştirmek istiyorsa hayata yeniden döndüğünde kendini çok daha güçlendirecek, yeteneklerini geliştirecek altyapı oluşturuyor. Musiki, resim, kültür programları, sosyal projeler ve çıkardıkları ürünlerin pazarlanmasına kadar planlandı. Orada onların bizden istedikleri her şeyi yapacak sosyal aktivitelerin altyapısını hazırlıyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy da hali hazırda denetimli serbestlikten yararlananlara yönelik eğitim çalışmalarının olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin hazırlanan protokolü imzaladı.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.