HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, Gaziantep’in kurtuluş yıldönümünü kutladı

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, Gaziantep’in kurtuluş yıldönümünü kutladı

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Gaziantep’in işgalci ve sömürgeci Fransızlara karşı zaferinin 99’uncu yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


Göçer, mesajında, “Ecdadımız, 99 yıl önce yaşadığımız bu topraklar üzerinde başta Fransız sömürgecileri olmak üzere emperyalist güçlere karşı dillere destan bir mücadele örneği gösterdi. Antep halkı kendine yakışır bir şekilde zalime boyun eğmemiş, canlarıyla, mallarıyla emperyalist güçlere karşı direniş göstermişlerdir.” dedi.

Kurtuluş savaşı döneminde Müslüman halkın inancını kendine hedef olarak seçen emperyalistlerin toplarıyla, tüfekleriyle Antep halkını ablukaya alarak topraklarını işgal etme girişiminde bulunduklarını hatırlatan Göçer, “Ezanlarımızı susturmak, camilerimizi, kutsal olan mabetlerimizi yıkma düşüncesi ile gelen sömürgeci Fransızlar, karşılarında Allah’a tam manası ile teslim olmuş bir halk gördü ve bu halk, ‘Antep düşman süngüsüne boyun eğmez. Ölürsek şehidiz, kalırsak gazi oluruz.’ inancı ile işgalci Fransızlara unutulmaz bir direniş göstermişlerdir.” ifadelerini kullandı.

Fransızların henüz küçük yaşta olmasına rağmen annesinin peçesine uzanan ellere karşı kahramanca bir duruş sergileyen Mehmet Kamil’i şehid ettiklerini belirten Göçer, “Kamil’in şehit olması ile beraber halk büyük bir cesaret göstererek işgalci askerleri Antep’ten defetmiştir. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile düşmana karşı 11 ay mücadele eden ecdadımız 6 bin 317 şehit vererek topraklarını zalim emperyalistlere teslim etmemiştir. Tarihe damga vuracak bir mücadele ile büyük bir direniş destanı yazılmıştır. Bu destansı mücadelenin neticesinde Antep, gazilik ünvanını alarak Gaziantep olmuştur. Bu vesile ile şehrimizin 99’uncu urtuluş yıldönümünü kutlar, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.