Hırsızlık şebekesi operasyonunda 8 zanlı tutuklandı

Hırsızlık şebekesi operasyonunda 8 zanlı tutuklandı

Gaziantep'te ev ve iş yerlerinden hırsızlık yapan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheliden 8’i tutuklanarak cezaevine konuldu.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tanlığı ekiplerinin, kentteki hırsızlık olaylarını aydınlatmak ve faillerini yakalamak için özel bir ekip kurduğunu açıkladı.

Teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin bir şebeke olduğu ve organize şekilde hırsızlık yaptıkları belirlendiği belirtilen açıklamada, ekiplerin ev ve işyerlerindeki hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma yaptığı ve yürütülen soruşturma kapsamında, hırsızlıkların meydana geldiği bölgelerdeki güvenlik kamerası görüntülerini incelediği bildirildi.

Ev ve işyerlerinden hırsızlık yapan kişilerin 19 kişilik bir şebeke olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, şüphelilerin evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı ifade edildi.

İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen 8 zanlı, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Diğer şüphelilerin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.