Hayırsever aile tarafından cami ve anaokulu yaptırılacak

Hayırsever aile tarafından cami ve anaokulu yaptırılacak

Gaziantep’in Şahinbey ilçesine hayırsever Uslu ailesi tarafından yaptırılacak cami ve anaokulu için protokol imzalandı.


Şehitkamil İlçesi 15 Temmuz Mahallesinde yaptırılacak cami ve anaokulu için Gaziantep Valiliğinde protokol imza töreni düzenlendi.

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Kaymakamlığı, Gaziantep İl Müftülüğü, Şahinbey İlçe Müftülüğü, Şahinbey Belediyesi ve hayırsever Uslu ailesi arasında imzalanan protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, hayırsever Uslu ailesine her alanda verdikleri destekler için teşekkür ederek yapılan her hayrın bir ihtiyacı giderdiğini söyledi. 

Yapılan hiçbir hayrın diğerinin alternatifi olmadığının altını çizen Gül, Uslu ailesinin her bir ferdine ve bu hayrın yapılmasında gerekli imkânları sağlayan kurum ve yetkililerine teşekkür etti.

Gül, “Bugün cami ve diyanet anaokulu olmak üzere iki tane farklı protokol imzalıyoruz.  Yaptığımız hiçbir hayır işi, hiçbir yapı, hiçbir faaliyet diğerinin alternatifi değil. Önemli olan ihtiyaç.  O bölgede ise hem cami hem de 4-6 yaş çocukların gidebileceği müftülüğün anaokulu çok büyük ihtiyaçtı.  Bunun için ailemize tekrar teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de hayırseverlerin bir taraftan aş, iş üretirken diğer taraftan da Gaziantep’e dair her konuda yer aldıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bugün imzalayacağımız protokolle yapılacak cami ve diyanet anaokulu şehrin en güzide yerlerinden olacak. Caminin yeri de muhteşem, çok güzel bir yer.  Biz de yanında 30 dönüm yeşil alan yapıyoruz. Cami, 4-6 yaş Kur’an kursu, önündeki yeşil doku ile gencin, çocuğun herkesin gelip yaşadığı, ibadet etmenin yanı sıra eğitimin de verileceği bir altyapı hazırlanıyor. Çok doğru bir iş. Allah sayılarını arttırsın.”

Vali Yardımcısı Alper Çifçi ve Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı da cami ve diyanet anaokulunun Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulunarak hayırsever aileye ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Hayır noktasında Uslu ailesi tarafından hiçbir zaman geri çevrilmediklerini aktaran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür ederek hayırlı uğurlu olmasını diledi.

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar da 15 Temmuz Mahallesinin yeni kurulan, gelişen bir mahalle olduğunu ve bu bölgede böyle bir ihtiyacın bulunduğunu dile getirerek ihtiyacı karşılama noktasında duyarlılık gösteren hayırsever aileye teşekkür etti.

Babalarının vasiyetini yerine getirmekten duydukları memnuniyeti dile getiren hayırsever Beyhan Uslu da, “Bizler bu şehirde doğduk, bu şehirde büyüdük, bu şehirde yetiştik. Bu şehre olan borcumuzu bu şekilde ödemek istiyoruz. Babamız bize, ‘paylaşarak büyüyeceksiniz, kazancınızı paylaşacaksınız, olanın olmayana her zaman borcu var’ demişti. Biz de bunu, bu şehre bir borç biliyoruz. Borcumuzun daha çok olduğuna inanıyoruz. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrasında protokolün imzaları atılarak hayırsever aileye teşekkür belgesi verildi. 

Törene, Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin ile Hayırsever Beyhan Uslu ve aile bireyleri katıldı.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.