Hastanedeki patlamayla ilgili 2 savcı görevlendirildi

Hastanedeki patlamayla ilgili 2 savcı görevlendirildi

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, Özel Sani Konukoğlu Hastanesinden meydana gelen patlama ve yangınla soruşturma başlatıldığını belirtti.


SANKO Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde meydana gelen patlama ile ilgili açıklama yapan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, iki Cumhuriyet savcıyı adli soruşturmayı yürütmekle görevlendirdiklerini bildirdi.

Açıklamada, 19 Aralık 2020 günü saat 04.45 sıralarında Özel Sani Konukoğlu Hastanesi yoğun bakım servisinde meydana gelen gangın sonucunda hastanede tedavi görmekte olan 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, olayda yaralanan 14 vatandaşımızın tedavilerine çevre hastanelerde devam edilmektedir. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımıza iki Cumhuriyet savcısı adli soruşturmayı yürütmekle görevlendirilmiş  olup, olayın çıkış nedeni ve sorumluların tespitine yönelik olarak bilirkişi heyetiyle birlikte olay mahalinde gerekli incelemeler yapılmaktadır. " denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.