Halı ihracatçıları 2020’yi rekorla kapattı

Halı ihracatçıları 2020’yi rekorla kapattı

Türkiye genelinden 2020 yılında 2 milyar 604 milyon 648 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirildi.


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, 2020 ihracat rakamları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kaplan, 2020 yılında Türkiye genelinden bir önceki yıla oranla yüzde 2.8 artışla 2 milyar 604 milyon 648 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirildiğini açıkladı.

Aralık ayında ise Türkiye genelinden önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 28.1 artışla 289 milyon 618 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirildiğini belirten Kaplan, halı ihracatının aralık ayında rekor kırdığını söyledi.

2020 yılının zorlu bir yıl olduğuna dikkat çeken Kaplan, ihracatçıların sadece pandemi ile birlikte birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Halı ihracatında 2020 yılı hedeflerinin üzerine çıkıldığını ifade eden Kaplan, 2021 yılında da pandemi sürecinin devam ettiğine dikkat çekti.

Kaplan, ihracatçılar olarak derslerine iyi çalıştıklarını ifade ederek ülke kalkınması için hedeflerinden sapmadan halı ihracatını artırmaya yönelik çalışmalar yapacaklarını da sözlerine ekledi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.