Gaziantepli balıkçılar sezona ihtiyaç sahibi ailelere balık dağıtarak başladı

Gaziantepli balıkçılar sezona ihtiyaç sahibi ailelere balık dağıtarak başladı

Gaziantep'te balıkçı esnafı, yaşanan Coronavirus salgını ve hava şartlarından dolayı sezona geç başladı.Gaziantep'te balıkçı esnafı, yaşanan Coronavirus salgını ve hava şartlarından dolayı sezona geç başladı.


Denizlerde av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle balıkçılar, "vira bismillah" diyerek sezonu açarken, Gaziantep'te balıkçılar, sezona fakir ailelere balık dağıtarak başladı.

Geçtiğimiz hafta itibariyle sezonu açan kentteki balıkçılar, Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürerek başladı.

Balıkçı esnafından Ali Tekin, "Pandemi sürecinde mağdur olan ve balık alamayan vatandaşlarımıza bu yıl balık dağıtacağız. İnşallah bu süreçte bizde halkımıza bir nebze olsun destekte bulunmuş olacağız. İnşallah bu sene balığımız bol olacak. Halkımız bu sene bol bol balık yiyecek. Ülke olarak bu süreci de atlatacağız. Pandemiden kurtulmuş olacağız. Çünkü balık, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için virüse iyi geliyor. Bol balık, bol sağlık diliyoruz. Bütün halkımızı balık pazarına bekliyoruz." dedi.

Geçtiğimiz haftada "vira bismillah" diyerek sezona başladıklarını belirten Akif Kalkan ise, "Pandemiden dolayı bazı ailelerin gelir düzeyi düştü. Bundan dolayı balıkçı esnafı olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Muhtaç insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yardımı sadece bugün yapmıyoruz, sezon boyunca bu fakir ailelere aynı şekilde aynı titizlikle elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.