Gaziantep Valisi Gül vatandaşları Covid-19’a karşı uyardı

Gaziantep Valisi Gül vatandaşları Covid-19’a karşı uyardı

Covid-19 tedbirleri kapsamında kentin kalabalık caddelerinde sigara içilmesinin, 65 yaş ve üzeri vatandaşların da 10.00 ile 16.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarının yasaklandığı Gaziantep’te, Vali Davut Gül, vatandaşlara uyarılarda bulundu.


Kentte Covid-19 vakalarının yeniden hızlı artış göstermesinin ardından Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile vatandaşları Coronavirus kurallarına uymaları ve zorunlu olmadıkça da dışarı çıkmamaları konusundaki uyarısını yineledi.

Kentin kalabalık caddelerinde maskesiz gezmenin önüne geçmek için sigara içilmesinin yasaklandığını belirten Gül, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni kararları da hatırlatarak, “65 yaş üzeri hemşehrilerimizin belli saatler dışında dışarıya çıkmaları kısıtlanmıştır. Kamu personelinin iş harici ziyaretçi kabul etmeleri yasaklanmıştır.” dedi.

Vali Gül, “Hastalık yayılıyor” yazılı kalabalık bir cadde fotoğrafını da paylaşarak, “Zorunlu olmadıkça evinizin dışında bir şey yiyip içmeyin. Çekirdek ailenizin dışında kimseyle görüşmeyin.” uyarısında bulundu.

Covid-19 denetimlerinde 834 kişiye idari işlem uygulandı

Öte yandan, kentte gerçekleştirilen Covid-19 denetimlerinde sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 834 kişiye idari işlem uygulandı.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde sosyal mesafe ve maske denetimlerinin devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda dün gerçekleştirilen denetimlerde, Coronavirus tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 834 kişiye idari işlem uygulandığı bildirildi.

Ayrıca karantina hükümlerine aykırı davrandığı belirtilen 20 kişiye idari işlem yapıldığı ve denetlenen 439 iş yerinde ise bir işyerine Covid-19 kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle cezai işlem uygulandığı ifade edildi. 

    

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.