Gaziantep Valisi Gül, hayvan pazarında incelemelerde bulundu

Gaziantep Valisi Gül, hayvan pazarında incelemelerde bulundu

​Gaziantep Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yoğun olan canlı hayvan pazarını denetleyerek incelemelerde bulundu.


Kurban Bayramının yaklaşmasıyla Vali Davut Gül, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan ile birlikte canlı hayvan pazarına giderek salgın tedbirleri ve yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Sinan Mahallesinde bulunan pazar alanında incelemelerde bulunan Gül, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan'dan kurbanlık hayvanlar ve alınan tedbirlere ilişkin bilgiler aldı.

Gül, satış yapan ve kurban almak için pazarda bulunan vatandaşlarla görüşerek, hayırlı alışverişler diledi.

Vatandaşların Kurban Bayramı’na kutlayan Gül, kurban satan vatandaşlara sosyal mesafe uyarısında bulundu.

İncelemesinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Gül, Kurban Bayramı’nın ilk günlerinde kalabalık olabileceğini ve vatandaşlarda mümkünse o yoğunluğa karışmadan kurbanlarını 2 veya 3'üncü gün kesmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

Kurban Bayramında ilk gün oluşabilecek yoğunluğa dikkat çeken Gül, “Kurban Bayramı öncesi organize besi bölgesine geldik. Hem alıcılar hem satıcılar için uygun şartlar var. Hayvan varlığı açısından bir sıkıntı yok. Kurban isteyenler rahatlıkla ulaşabilir. Burada gerekli tedbirler alınmış durumda. Vatandaşlardan ricamız ilk gün oluşacak yoğunluğa girmeden kurbanlarını 2 veya 3'üncü gün kesmeleridir. Burası doğası gereği kalabalık bir ortam o yüzden burada da insanlarımız sosyal mesafe ve maske kuralına daha dikkatli uymaları gerekiyor.” dedi. 
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.