Gaziantep Valisi Gül’den özel hastanelere tepki

Gaziantep Valisi Gül’den özel hastanelere tepki

Gaziantep Valisi Davut Gül, Coronavirus (Covid-19) hastalarından fatura vermeden elden ek ücret alan özel hastanelere tepki gösterdi.


Dünya Covid-19 pandemisine karşı dayanışma duyguları ile adeta seferber olurken Türkiye’de ve Gaziantep'te bazı özel hastanelerin Covid-19 hastalarını “ticari meta” olarak gördüğü ortaya çıktı.

Gaziantep’te özel hastanelerin Coronavirus tedavisinde yüksek ücret aldıkları yönündeki iddialar kent gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kentteki özel hastane yöneticileri ile video konferans üzerinden bir araya gelen Gaziantep Valisi Gül, “Covid-19 tedavisinde ilave ücret alınmayacak” demesine rağmen bazı özel hastaneler Covid-19 hastalarından ek ücret almayı sürdürüyor.

Kasım ayında Coronavirus vaka sayısı pik yapan ve hastanelerde yer kalmayan Gaziantep’te Covid-19 hastalarından ek ücret alınması vatandaşların da tepkisine neden oluyor.

Vergi Dairesi Başkanlığı Değerlendirme Toplantısı, Vali Gül, başkanlığında video konferans yönetimi ile gerçekleştirildi.

Toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Vali Gül, “Covid-19 hastalarının tedavi ücretlerini SGK ödemesine rağmen bazı özel hastaneler fatura vermeden, elden ilave ödeme alarak milletimizin ve devletimizin bu mücadelesine zarar vermeye devam etmektedirler. Arkadaşlarımız tek tek bütün hastalarla konuşup şikâyetlerini alacaklar.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.