Gaziantep Valisi Gül, Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti

Gaziantep Valisi Gül, Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti

Gaziantep’te Valisi Davut Gül, artan Covid-19 vakalarına dikkat çekerek, vatandaşlara kurallara uymaları yönündeki çağrısını yineledi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 vaka sayısında artışın olduğunu belirttiği iller arasında yer alan Gaziantep’te Coronavirus vakaları artmaya devam ediyor.

Covid-19 vakalarının yeniden hızlı artış göstermesinin ardından Vali Gül, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla vatandaşları Covid-19 kurallarına uymaları konusunda sık sık uyarıyor.

Vatandaşlara yönelik sosyal mesafe, temizlik ve maske uyarısını yineleyen Vali Gül, tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan pandemi sürecinde vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermelerinin önem arz ettiğinin altını çizdi.

“Misafir kabul etmeden çekirdek ailenizle vakit geçirin”

Kentte vaka sayılarının arttığına dikkat çekerek herkesin tedbirlere uyması gerektiğini vurgulayan Gül, “Gaziantep'te vaka sayılarımız artmaya devam ediyor. Bağ evlerinde her türlü toplu etkinlik yapmak yasaktır. Sosyal hayatı yavaşlatmadan salgınla mücadele edemeyiz. Lütfen zorunlu işlerinizi yapıp, misafir kabul etmeden çekirdek ailenizle vakit geçirin.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.