Gaziantep Valiliği LGS ile ilgili bilgileri paylaştı

Gaziantep Valiliği LGS ile ilgili bilgileri paylaştı

Gaziantep’te, yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri altında gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sistemi (LGS) ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı valilik açıklamasında, cezaevinde tutuklu bulunan iki öğrencinin de sınava girdiği bilgisi verildi.


İl genelinde 368 okul ve 3 bin 135 derslikte, 56 bin 948 öğrencinin katılımı ile LGS’nin gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, “147 engelli öğrencimiz sınava katılım sağlamış olup, gerekli tedbirler alınmıştır. Merkezi sınav ile ilgili 165 bin maske, bin 920 siperlik, 3 bin 135 el dezenfektanı, 100 pedallı stant, 596 duvar standı, 200 dezenfektan havuzu okullarımıza dağıtılmıştır.” denildi.

Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol kapsamında tüm öğrenciler için okullara dezenfektan içinde mendil, şeker, su ve maskeden oluşan setin dağıtılarak sıralara konulduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Merkezi sınavımızda bina sınav komisyonları hariç 900’ü ücretli olmak üzere, 8 bin 781 idareci ve öğretmen görevlendirilmiş olup, herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır. 1 Haziran’dan itibaren sınav ilgili olarak 6 toplantı gerçekleştirilmiştir. Taşıma kapsamında 2 bin 562 öğrencimizin sınava katılımı için her türlü teknik çalışma tamamlanmıştır. Covid-19 tedavisi gören, şüpheli veya karantinada olan öğrencilerimiz ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü ile anlık bilgi akışı sağlanmıştır. Bununla ilgili halk sağlığı yetkililerinin katılımı ile kriz masası oluşturulmuş olup, her türlü tedbir alınmıştır.”

Cezaevinde tutuklu bulunan 2 öğrencinin sınava girdiği belirtilen açıklamanın sonunda, “Bakanlıkla gerekli yazışmalar yapılmış ve cezaevine en yakın okulda sınava katılımları için hazırlıklar tamamlanmıştır. Sınav esnasında öğrencilerimizin motivasyonunun bozulmaması için belediyeler, emniyet müdürlüğü, çevre ve şehircilik müdürlüğü, il müftülüğü tarafından tedbirler alınmıştır.” ifadeleri yer aldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.