Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kış yardımı çağrısında bulundu

Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kış yardımı çağrısında bulundu

Yardım faaliyetlerine ara vermeden devam eden Gaziantep Umut Kervanı, kış yardımı çalışmalarına başladı.


Kış mevsimi öncesinde aralarında yetim, öksüz ve mülteci ailelerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi ailelere odun, kömür ve soba yardımında bulunan Gaziantep Umut Kervanı, ihtiyaç sahibi daha çok ailenin ihtiyacını karşılayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, ihtiyaç sahibi aileler için hayırseverlere “Bu kış muhtaç aileleri unutmayalım” çağrısında bulundu.

İhtiyaç sahibi ailelere yakacak ve çocukları içinde mont, kaban, ayakkabı ile kışlık elbise yardımında bulunacaklarını belirten Özaslan, daha çok ailenin ihtiyacını karşılamak istediklerini ve bu konuda da hayırseverlerin desteğine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Kentte bulunan ailelerin çetin kış şartlarında odun, kömür ve soba bulmakta zorlandıklarını, pandemi nedeniyle bu yıl ihtiyaç sahiplerinin sayısının da arttığına dikkat çeken Özaslan, bundan dolayı birçok ailenin kışlık yakacak ihtiyacını henüz alamadığını belirtti.

Umut Kervanı olarak daha çok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmak için kentteki çalışmalarını genişlettiklerini anımsatan Özaslan, bu konuda ciddi bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Pandemi nedeniyle bu yıl ihtiyaç sahiplerinin sayısının arttığına dikkat çeken Özaslan, “Şu an bu salgın hastalıktan dolayı gerek ülkemiz gerek insanlık ciddi bir sıkıntı içerisindedir. Dolayısıyla ihtiyaçları olan ihtiyaç sahipleri de her zaman olduğu gibi Umut Kervanı’na müracaat ederek ya da bizim gönüllü olan arkadaşlarımız tarafından tespit ettiğimiz aileler, bu sene pandemiden dolayı sıkıntı çektiklerini hem kendileri söylüyor hem de bu durumu biz sahada görüyoruz. Bu sene Umut Kervanı olarak daha önce tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere yardımım olmak için bir çalışma içerisindeyiz.” dedi.

“İhtiyaç sahiplerinin odun, kömür ve soba gibi ihtiyaçları var”

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi ailelerin de odun, kömür ve soba ihtiyaçlarının olduğunu tespit ettiklerini belirten Özaslan, “Gaziantep kışın çevre illere göre biraz daha serin ve soğuk geçiyor. İhtiyaç sahiplerinin odun, kömür ve soba gibi ihtiyaçları var. Bizler de her sene yaptığımız gibi bu sene de hayırseverlerin vakfımıza ulaştırmış olduğu bütün yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Aynı zamanda kış yardımları ile ilgili gerek kışlık giyim gerekse odun ve kömür gibi yakacak ihtiyaçları olsun ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İhtiyaç sahiplerine ulaşabilmemiz hayırseverlere bağlıdır”

Hayırseverlere kış yardımı için acil çağrıda bulunan Özaslan, “Bizim ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmemiz hayırseverlere bağlıdır. Hayırseverler Umut Kervanı’na ulaşarak, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak adına bize destek olurlarsa bizler de onların bize getirmiş olduğu gerek kışlık kıyafetler olsun gerekse yakacak ihtiyaçları olsun daha önceden tespit etmiş olduğumuz bu ailelere bir an evvel ulaştırmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

“İhtiyaç sahibi ailelerin, kışın zor durumda ve soğukta kalmaması için çabalıyoruz”

Özaslan, Umut Kervanı Vakfı’nın ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bir köprü vazifesi görevini gördüğünü belirterek, “Bizler ihtiyaç sahibi ailelerimiz ile hayırseverleri buluşturmak adına aradaki bir hizmet ağıyız. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin, kışın zor durumda ve soğukta kalmaması için çabalıyoruz. Çünkü bu konuda birçok ailenin kışın ne şartlarda mağdur olduklarını da bizatihi görüyoruz. Bodrum katlarda yaşayan, yakacakları olmayan aileler var. Pandeminden dolayı birçok kişi işten çıkarıldı ve iş bulamayanlar var. Bu ihtiyaç sahibi olan ailelere Allah rızası için yardımcı olmak başta hayırseverlerimizin akabinde de bizim vesile olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

“İhtiyaç sahibi ailelerin battaniyenin altında ısınmaya çalışmaları bizlere acı, üzüntü veriyor”

“Bu ailelerin kışı daha sıcak bir yuvada geçirmeleri için hepimize görev düşüyor” diyen Özaslan, “Yine kış geldi, havalar soğudu. Bizler sıcak yuvamızda ailemizle birlikte otururken gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerin bodrum katlarda battaniyenin altında ısınmaya çalışmaları elbette ki bizlere acı, üzüntü veriyor. Bizler bu ailelere yardımcı olmak adına hayırseverlerimizin yardımlarını yerine ulaştırmak için hayırseverlerimizin bir an evvel yerine yapacaklar yardımları bize ulaştırmalarını rica ediyoruz.” dedi.
YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.