Gaziantep'teki düğün saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarından HDP’ye tepki

Gaziantep'teki düğün saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarından HDP’ye tepki

Gaziantep'te 4 yıl önce bir düğüne düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları, saldırının yıldönümünde olayın meydana geldiği mahalleye gelen HDP heyetine, "Acımız üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorsunuz." diyerek tepki gösterdi.


HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve beraberindeki partililer, 20 Ağustos 2016 yılında merkez Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesi’ndeki bir düğüne düzenlenen bombalı saldırının 4’ncü yıldönümü dolayısıyla mahalleye açıklama yapmak için gitti.

4 yıl önce meydana gelen patlamada hayatını kaybedenleri sözde anmak için mahalleye gelen Beştaş ve beraberinde partisinin Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve partililer, mahallede açıklama yapacakları esnada saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının tepkisiyle karşılaştı.

Heyete tepki gösteren hayatını kaybedenlerin yakınları, HDP milletvekillerinin ve beraberindekilerin yılda bir mahalleye gelip, acıları üzerinden siyaset yapmaya çalıştıklarını belirttiler.

"Benim acımı sen bilemezsin"

Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına "Sizin acınız, bizim acımız" diyerek karşılık veren Pektaş’a saldırıda birçok yakınını kaybettiğini belirten bir vatandaş, "Benim acımı sen bilemezsin. Hiç kimse, kimsenin çocuğunun acısını bilemez." diyerek tepki gösterdi.

"Siz acımızı paylaşmıyorsunuz"

"Yılda bir buraya gelip, işi propaganda amacı yapmayın." diyen vefat edenlerin yakınlarından bir diğer vatandaş ise, "Her yıl bir gün buraya gelip milletin acısını hatırlatıyorsunuz, milletin acısını tazeliyorsunuz. Buna hiç gerek yok. Gelecekse buraya kentin valisi gelir, diğer partilerin de milletvekilleri gelir ve hep beraber açıklama yapar konuşur. Bu sadece sizinle olmaz. Milletin acısını tekrar yenilemek iyi değil. Acımızı tekrar yeniledikten sonra bu toplantının ne gereği var? Siz acımızı paylaşmıyorsunuz. Böyle paylaşma olmaz." dedi.

Bektaş ve beraberindeki milletvekilleri, gazetecilere yaptıkları açıklamanın ardından patlamanın bulunduğu alana çiçek bıraktıktan sonra mahalleden ayrıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.