Gaziantep'te YKS öncesi deneme sınavı düzenlendi

Gaziantep'te YKS öncesi deneme sınavı düzenlendi

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde YKS'ye hazırlanan öğrenciler için gerçeğini aratmayan bir deneme sınavı gerçekleştirildi.


Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde üniversiteye hazırlanan öğrenciler için gerçekleştirilen YKS denemesine, öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Üniversiteye giden yolun açılmasında ilk aşama olan ve hafta sonu yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde öğrencilerin kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla Şahinbey Belediyesi tarafından 6 gençlik merkezinde YKS deneme sınavı gerçekleştirildi.


Sınav öncesinde Coronavirus nedeniyle öğrencilere dezenfektan verilirken, girişte ateş ölçümü de yapıldı. Sınavın yapıldığı sınıflarda ise sosyal mesafe kurallarına özen gösterildi.

Deneme sınavı ile ilgili açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye genelindeki YKS'yi aratmayan, birebir aynı düzen ve kuralların uygulandığı deneme sınavına belediyenin kurslarından yararlanan öğrencilerin katıldığını belirtti.

Bu sınavın öğrencilerin almış oldukları eğitim sonrasında bilgi ölçmek ve eksik oldukları konuların tespiti noktasında oldukça faydalı olduğunu belirten Tahmazoğlu, "Şahinbey Belediyesi olarak gençlik merkezlerimizde ve sosyal tesislerimizde üniversiteye ve Fen Liselerine hazırlanan öğrencilerimiz var. Özellikle üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için geçtiğimiz günler içerisinde kaynak ve yardımcı ders kitabı olarak 48 bin 900 adet kitap dağıtımı, 3 bin 42 YKS öğrencimize TYT ve AYT deneme seti hediye ettik. Öğrencilerimiz bu hafta sonu girecekleri sınava çok iyi bir şekilde hazırlandılar, umarım hepsi sınavda istedikleri sonucu alır ve başarılı olurlar." dedi.


Selçuklu Gençlik Merkezinde eğitim gören öğrenci Onur Yılmaz, "Selçuklu Gençlik Merkezine gelmeden önce netlerim çok düşüktü. Hocalarımızın desteği ile iyi bir eğitim aldık ve belirli bir seviyeye geldik. Ücretsiz eğitim kitap desteği sağlandı. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Selçuklu Gençlik Merkezinde eğitim aldığını ifade Musa Gündüz, verilen eğitimden memnun olduğunu belirterek "Bizlere ücretsiz kaynak kitabı ve test kitapları dağıtıldı. Burası ücretli eğitim verilen yerlerden çok daha iyi ve hocalarımız bizimle çok yakından ilgileniyor. Pandemi sürecinde dahi bizle hep ilgilendiler. Çözemediğimiz soruları kendilerine gönderdiğimizde bizlere çözüm konusunda yol gösterip sürekli irtibat kurdular. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na bizlere böyle imkânlar sunduğu için teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.


Kendilerine verilen eğitim sayesinde net cevap oranlarının arttığını belirten Ülkü Yanık da "Şahinbey Belediyesi'nin gençlik merkezlerinde bizlerle çok yakından ilgileniyorlar. Okullarda hocalarımızla çözemediğimiz soruları buradaki öğretmenlerimize çok rahat bir şekilde sorup cevap alabiliyoruz. Hafta sonu YKS var. Öğretmenlerimiz bizi sınava çok iyi bir şekilde hazırladı. Deneme sınavları ile sınav heyecanını atlatmış oluyoruz. Başkan Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederim." dedi.

Şevval Çayır, Selçuklu Gençlik Merkezinde 9 aydır eğitim aldığını belirterek "Gençlik Merkezlerinde bizlere birçok imkan sunuluyor. Hocalarımız derslerimizde ve eğitimlerimizde bizlere çok yardımcı oluyorlar. Buraya gelmeden önce sınavda barajı geçemiyordum. Ancak şimdi istediğim yeri kazanabilecek seviyedeyim. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.