Gaziantep'te yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine et dağıtılacak

Gaziantep'te yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine et dağıtılacak

Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda Kızılay, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları iş birliğinde başlatılan “KURBANTEP Projesi” ile yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine et ulaştırılacak.


Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen imza töreninde, proje kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla vekalet yoluyla kesilecek olan kurbanlar, Kızılay aşevinde kavurmaya dönüştürerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Gaziantep'te yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine et dağıtılacak

Törende konuşan Vali Davut Gül, kampanyayla amaçlarının sadece Kurban Bayramı'nda değil, yıl içerisinde de ihtiyaç sahiplerine ulaşmak olduğunu, dağıtımın yıl boyunca yapılmasının daha faydalı olacağını söyledi.

2020 yılı içerisinde Kızılay’ın vekâleten kurban kesim şartlarından Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak yararlanılacağını aktaran Gül, “Bunu yaparken hem İslami usullerde kurbanın kesilmesi hem sağlıklı bir şekilde etlerin muhafaza edilmesi hem de bu etlerin kavurma yapılarak konserve haline getirilmesi imkânlarından yararlanmış olacağız. Diğer taraftan Gaziantepli hayırseverler, ilgili vakıf hesabına bağış yaptıklarında yıl boyunca Gaziantep’teki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlı ihtiyaç sahiplerine belediyelerSTK’lar, muhtarlarımız aracılığı ile ulaştırılacak.” dedi.

Kampanyanın bu sene daha da önem arz ettiğinin altını çizen Gül, “Geçen sene de ihtiyaç sahibimiz vardı ama bu sene özellikle pandemiden dolayı vekâlet yoluyla ya da küçükbaş kurban kesilerek artan hisselerin yine vekâlet yoluyla kesilmesini arzuluyoruz. Kampanya, Gaziantep’in kampanyası. İnşallah Gaziantep, birlikte iş yapma kültürünü bu projede olduğu gibi diğer projelerde de sürdürür.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Vali Gül’ün onayı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Kızılay ve STK temsilcileri arasında protokolün imzaları atıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.