Gaziantep'te yeni yapılan bulvar kent trafiğini rahatlattı

Gaziantep'te yeni yapılan bulvar kent trafiğini rahatlattı

Şahinbey Belediyesi tarafından kent merkezindeki İnönü Caddesine alternatif olarak yapılan 40 metre genişliğindeki Boğaziçi Bulvarı yoğun trafiğin yükünü hafifletti.


Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep trafiğini rahatlatan Boğaziçi Bulvarındaki çevre düzenlemesi ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, eski garajlardaki esnaf için Şahinbey Oto Sanayi Sitesi’ni yaparak yaşanılabilir, geniş ve ferah işyerleri sunduklarını belirterek eski ve köhne iş yerlerini yıkarak, İnönü Caddesine alternatif olarak yapılan 40 metre genişliğindeki Boğaziçi Bulvarını yaptıklarını belirtti.

Şehrin trafik yükünü hafifletti

Şehrin trafik yükünü hafifleten Boğaziçi Bulvarı ve caddesinin çevre düzenlemesinin yapıldığını ifade eden Tahmazoğlu,“Hoşgör Meydanını İnönü Caddesine bağlayan, hayalimiz olan ve yıllardır mücadelesini verdiğimiz Boğaziçi Caddemizi tamamlayarak, vatandaşımızın hizmetine sunduk. Şimdi ise caddemiz ile ilgili çevre düzenlemesi ve kaldırımı çalışmaları ile ilgili son düzenlemeleri tamamlıyoruz. Hoşgör Meydanı ile Özdemirbey Caddesini birbirine bağlayan 40 metre genişliğindeki yolumuz üç gidiş üç geliş şeklinde tamamlanarak vatandaşın hizmetine açtık. Böylelikle yolumuz İnönü caddesindeki yükü de hafifletmiş oldu. Şehrimize ve Şahinbey’imize hayırlı olsun.” dedi. 


YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.