Gaziantep'te uyuşturucu operasyonunda 27 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te uyuşturucu operasyonunda 27 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı helikopter ve drone destekli operasyon düzenlendi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik bir süredir yürütülen istihbarat ve teknik takip çalışmaları sonucu bazı adreslerin belirlendiği belirtildi.

Merkez Şahinbey ilçesinin Yeditepe, Güneykent, Konak, Çağdaş ve Cumhuriyet mahallelerinde daha önceden belirlenen adreslere 830 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtilen açıklamada, operasyona, helikopter, drone, narkotik ve dedektör köpekleri ile destek verildiği ifade edildi.

Operasyonda 27 şüphelinin uyuşturucu sattıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, mahallelerin girişlerinde uygulama yapıldığı, mahalle girişlerinde bazı araçlar kontrol edildiği, şüpheli kişilerin de GBT sorgulaması yapıldığı bildirildi.

Operasyonda evlerde yapılan aramada, 3 kilogram 370 gram esrar, 2 kilogram 143 gram sentetik uyuşturucu, 357 gram eroin, 3 bin 104 adet uyuşturucu hap, 6 adet hassas terazi, 4 adet tabanca ve 2 adet pompalı tüfeğin ele geçirildiği belirtildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından “uyuşturucu imal ve ticareti yapmak” suçundan adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Öte yandan, operasyonu Vali Davut Gül ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in de takip ettiği ifade edildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.