Gaziantep’te uyuşturucu operasyonu: 36 şüpheli tutuklandı

Gaziantep’te uyuşturucu operasyonu: 36 şüpheli tutuklandı

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “torbacı” olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 262 şüpheli gözaltına alındı.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 25 eylül ile 2 ekim tarihleri arasında uyuşturucu imalatı ve ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

262 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonlarda, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 21 kilo 408 gram esrar, 2 kilo 620 gram sentetik uyuşturucu, 2 kilo 170 gram bonzai, bir kilo 48 gram eroin, 2 bin 362 uyuşturucu adet hap ile 9 hassas terazi, 6 tabanca ve 3 pompalı tüfek ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve mahkemeye çıkarılan 54 şüpheliden 36’sı tutuklanarak cezaevine konulurken, 18 kişi de adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Diğer şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.