Gaziantep’te uyuşturucu operasyonu; 26 gözaltı

Gaziantep’te uyuşturucu operasyonu; 26 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 'torbacı' olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik helikopter destekli operasyonda 26 şüpheli gözaltına alındı.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürülen kişilere yönelik bir süredir yürütülen istihbarat ve teknik takip çalışmaları sonucu bazı adreslerin belirlendiği belirtildi.

Şahinbey ilçesinin Yeditepe, Güneykent, Binevler, İstiklal mahallelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı “Narko Şahin-27” operasyonu düzenlendi.

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in öncülüğünde aralarında özel harekât polislerinin de yer aldığı yaklaşık 853 polisin görev aldığı operasyona, helikopter, drone, narkotik ve dedektör köpekleri ile destek verildi.

Operasyonda 26 şüpheli uyuşturucu sattığı gerekçesiyle gözaltına alınırken, operasyon kapsamında mahallelerin girişlerinde uygulama yapıldı. Mahalle girişlerinde bazı araçlar kontrol edilirken, şüpheli kişilerin de GBT sorgulaması yapıldı.

Operasyon kapsamında 29 ev, 173 işyeri, 505 araç ile bin 3 bin 240 kişi üzerinde arama yapıldı. Aramalarda, 968 gram esrar, 485 gram eroin, 2 kilo 455 gram sentetik uyuşturucu, 3 bin 447 adet uyuşturucu hap, 6 adet hassas terazi, 5 adet tabanca ve 2 adet pompalı tüfek ve bir miktar para ele geçirildi.

Operasyonlarda, 19 araca cezai işlem uygulanırken, günübirlik oda kiralayan 60 işyerinde yapılan denetimde ise 11 işletmeye idari para cezası uygulandı.

Gözaltına alınan şüpheliler “uyuşturucu imal ve ticareti yapmak” suçundan ifadeleri alınmak üzere sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.