Gaziantep'te tefeci operasyonunda 2 kişi tutuklandı

Gaziantep'te tefeci operasyonunda 2 kişi tutuklandı

Tefecilik yaptıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki şüphelinin faizle para verme karşılığında 3 kişiye ait değeri yaklaşık 68 milyon olan ev, iş yeri, arazi ve arsa gibi 31 değerli taşınmaz malların tapularını üstlerine aldıkları belirlendi.

 

Bunun üzerine 2 şüpheli düzenlenen operasyonla gözaltına alınırken, yapılan aramalarda çok sayıda tapu senedi ve banka çeki fotokopileri ile zanlıların kendi el yazılarıyla tuttuğu hesap notları ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.