Gaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 487 kişiye para cezası

Gaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 487 kişiye para cezası

Gaziantep’te hafa sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle 487 kişiye idari işlem uygulanarak para cezası verildiği belirtildi.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, sokağa çıkma kısıtlaması boyunca yapılan denetimlerde, sokağa çıkarak kısıtlamayı ihlal edenlere idari işlem uygulandığı bildirildi.

Açıklamada, “27 Şubat günü sokağa çıkma yasağını ihlalden eden 487, sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal eden  47 şahsa idari yaptırım uygulanmış, maske ve mesafe kuralını ilk kez ihlal ettiği tespit edilen 150 şahıs ise ikaz edilmiştir.” denildi.

Denetimlerde 315 işyerinin de denetlendiği bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.