Gaziantep’te PKK operasyonu: CHP'li 2 belediye meclis üyesi tutuklandı

Gaziantep’te PKK operasyonu: CHP'li 2 belediye meclis üyesi tutuklandı

Gaziantep’te PKK'ye yönelik operasyonda aralarında HDP İl Başkanı ve CHP'li 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.


Gaziantep Cumhuriyet BaşsavcılığıPKK'ye yönelik soruşturma kapsamında, aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Musa Aydın, HDP'li merkez Şahinbey ile Şehitkâmil ilçe başkanları ve 2 mahalle muhtarının da bulunduğu 33 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Kararın ardından, belirlenen adreslere yönelik düzenlenen operasyonda aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Musa Aydın, CHP'li iki belediye meclis üyesinin de bulunduğu 33 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 33 şüpheliden 15'inin emniyetteki işlemleri dün tamamlandı. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden aralarında HDP Gaziantep İl Başkanı Musa Aydın, CHP'li 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Diğer 6 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 18 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.