Gaziantep’te mezarlık ziyaretleri 3 gün yasaklandı

Gaziantep’te mezarlık ziyaretleri 3 gün yasaklandı

Kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Gaziantep Valisi Davut Gül, pandemi sürecindeki çalışmaları ve yaklaşan kurban bayramı tedbirleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.


Gaziantep Valiliği Amfi Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Gül, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden pandemi süreciyle mücadele için destek istedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden toplantıya ilişkin bir açıklama yapan Gül, “Pandemi sürecinde STK’lar başta olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarımızın, özelikle de hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Lütfen herkes imkanlarını sonuna kadar kullansın. Kendimizi ve yakın çevremizi kontrol altında tutmanız çok önemli. Şikâyet etme, kurallara uy.” dedi.

Covid-19 pandemisi kapsamında gerçekleştirilen sağlık değerlendirme toplantısına ilişkinde açıklama yapan Gül, salgın hastalıktan dolayı kentte perşembe, cuma ve cumartesi günü mezarlık ziyaretinin yasaklandığını söyledi.

Düğünlerin azami 2 saatle sınırlandırıldığını hatırlatan Gül, kına, çeyiz ve benzeri törenlerin ise, yapılmayacağını belirterek, “Düğün salonlarının kameralarından da kurallara uyulup uyulmadığı denetlenecektir.” ifadelerini kullandı.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.