Gaziantep'te kurban kesim ve satış noktaları temizlendi

Gaziantep'te kurban kesim ve satış noktaları temizlendi

Coronavirus (Covid-19) salgını gölgesinde geçen Kurban Bayramı'nda kurban satış ve kesim yerleri bayramın son gününde temizlendi.


Kurban Bayramı dolayısıyla Şahinbey Belediyesi ilçe genelinde 4 noktada kurbanlık hayvan satış yeri, 15 noktada kurban kesim noktası belirledi.

Satıcı ve alıcıların temiz bir ortamda kurbanlık alışverişini yapması için kurbanlık hayvan satış ve kesim noktaları bayram boyunca dezenfekte işlemleriyle temizlenerek satış ve kesim süreci boyunca alanların temiz kalması sağlandı.

Şahinbey Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde kurban satış ve kesim alanı olarak belirlenen noktaların temizlik çalışmalarını tamamlarken belediye ekipleri, bayram boyunca görev yaptı.

Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı'nın ilk gününden son gününe kadar vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve mağduriyet yaşamaması için çöp toplamanın yanı sıra temizlik ve dezenfekte çalışmalarını da yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sadece bayramın birinci gününde 84 çöp toplama aracı ile bin 793 ton çöp topladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kurban Bayramı süresinde gece ve gündüz olmak üzere çift vardiya şeklinde çevre temizliği yapılarak çöplerin toplandığını belirtti.

"Bayram boyunca ekiplerimiz görev başındaydı"

Tahmazoğlu, "Paylaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilendiği bir Kurban Bayramı'nı daha geride bırakmış bulunuyoruz. Belediyemizce; hemşerilerimizin bayramlarını en güzel şekilde geçirmeleri için azami gayret gösterilmiştir. Kurban Bayramı süresinde belediyemizin temizlik işleri ekipleri gece-gündüz demeden, kurban atıklarını toplayarak vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmeleri sağlanmıştır. Bu vesileyle bayram süresince özveriye çalışan belediye ekibimizi tebrik ediyor, bizlere destek olan hemşerilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.