Gaziantep’te 'kontrollü normalleşme' denetimleri devam ediyor

Gaziantep’te 'kontrollü normalleşme' denetimleri devam ediyor

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında “kontrollü normalleşme” döneminde hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” denetimleri hafta sonunda devam etti.


İçişleri Bakanlığı tarafından “kontrollü normalleşme” döneminde hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de yeni normalleşme denetimleri gerçekleştiriliyor.

Denetimler kapsamında lokanta, restoran, kafe ve çay ocakları başta olmak üzere birçok işletme tek tek ziyaret edilerek denetleniyor.

2 gün önce kent genelinde başlayan denetimler sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk hafta sonunda da devam etti.

Gaziantep Valiliği öncülüğünde tüm kurumların desteğiyle gerçekleştirilen denetimlerde, maske ve sosyal ile temizlik kuralları başta olmak üzere birçok konuda rehberlik faaliyetinde bulunuluyor.

Kontrollü normalleşme süreci kapsamında tarihi Gaziantep Kalesi bölgesinde gerçekleştirilen denetim ve rehberlik faaliyetine katılan Vali Davut Gül, esnafa Covid-19 kurallarını hatırlattı.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Dinamik Denetim Modeli”nin uygulanma kararı alındığını anımsatan Gül, Türkiye genelinde başlatılan denetimlerin devam ettiğini bildirdi.

Vali Gül’e Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da eşlik etti.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.